(1' Rosicky)

Składy:
Tottenham: Lloris - Naughton, Kaboul, Vertonghen, Rose - Sandro (69' Paulinho), Townsend, Bentaleb, Eriksen (82' Soldado), Chadli (69' Sigurdsson) - Adebayor.
Arsenal: Szczesny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Rosicky (69' Flamini) - Oxlade-Chamberlain (85' Vermaelen), Podolski (77' Monreal), Cazorla - Giroud.

Trzecie już w tym sezonie derby północnego Londynu. Pierwsze dwa spotkania na korzyść Arsenalu, którzy odpowiednio wygrywali w lidzie (1:0) i w The FA Cup (2:0). Tym razem pora na mecz na White Hart Lane.
Mecz ten ułożył się idealnie dla podopiecznych Wengera. Już w 1 minucie tego spotkania Arsenal otworzył wynik. Niezwykle skuteczny kontratak przeprowadził Rosicky, który z własnej połowy wyprowadził piłkę i po krótkiej wymianie z Oxlade-Chamberlainem wpakował ją pięknym strzałem z prawej flanki boiska.
Przez całą pierwszą połowę mecz ten układał się po myśli Arsenalu. Widać było, że Kanonierzy ustawili się w defensywie, by czyhać na rywala w kontratakach. Kilka sytuacji zmarnowali Podolski, Giroud i przede wszystkim Oxlade-Chamberlain, który na listę strzelców mógł wpisać dwukrotnie.
Druga połowa była już zupełnie inna, szczególnie jeśli chodzi o grę Kogutów. Przeważali i za wszelką cenę starali się zdobyć wyrównującą bramkę.
Fatalny błąd w polu karnym popełnił Szczęsny, lecz z opresji wyciągnęli go Koscielny i Mertesacker. Pomimo naporu gospodarzy, wynik tego spotkania nie uległ zmianie. Arsenal po raz 3 w tym sezonie pokonał stołecznego rywala.