(5' Eto'o, 7' Schurrle, 17' Hazard (k), 42', 66' Oscar, 71' Salah)

Składy:
Chelsea: Cech, Ivanovic, Azpilicueta, Cahill, Terry, Matic, Luiz (62' Salah), Schurrle, Oscar (72' Mikel), Hazard, Eto'o (10' Torres).
Arsenal: Szczesny, Sagna, Gibbs, Mertesacker, Koscielny (46' Flamini), Arteta, Rosicky, Oxlade-Chamberlain (46' Jenkinson), Cazorla, Podolski (23' Vermaelen), Giroud.

Mecz numer 1000 w barwach Arsenalu obchodzi Wenger. Niestety nie będzie mile wspominał tego jubileuszu. Pierwsza połowa to nokaut ze strony Chelsea.
Szybka strzelona bramka prze Eto'o i szybka kontuzja Kameruńczyka, która nie pozwoliła mu na spędzenie więcej czasu na boisku. W jego miejsce wszedł Fernando Torres.
Niedługo po tym kolejne bramki. Na 2:0 Schurle, który rozegrał kapitalny mecz.
Zaraz po tym dochodzi do niecodziennej sytuacji, gdzie antybohaterem zdecydowanie zostaje sędzia tego meczu - Andre Mariner. Zagranie ręką w polu karnym Oxlade-Chamberlaina i czerwona kartka dla... Kierana Gibbsa. Sytuacja komediowa. Rzut karny w tej sytuacji wykonuje i wykorzystuje niezawodny Hazard.
Pod koniec pierwszej połowy osłabionych Kanonierów dobija Oscar.
Druga połowa zaczyna się żywiej ze strony Arsenalu. Kilka sytuacji, lecz żadna nie wykorzystana. Natomiast padają dwie kolejne bramki dla The Blues. Na 5:0 podwyższa Oscar, zdobywając swoją drugą bramkę, a "kropkę nad i" stawia zmieniony, młody Egipcjanin - Salah.
Arsenal dotkliwie przegrywa i powiększa stratę do liderującej w tym momencie Chelsea.