(7' Özil, 69' Arteta (k.), 83', 86' Giroud - 33' Lukaku)

Składy:
Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs (88' Jenkinson) - Arteta, Flamini - Oxlade-Chamberlain (78' Rosicky), Özil, Cazorla - Sanogo (61' Giroud).
Everton: Robles – Coleman, Stones, Distin, Baines – McCarthy, Barry – Mirallas (76' McGeady), Barkley (84' Deulofeu), Pienaar (76' Osman) – Lukaku.

Ćwierćfinałowy mecz The FA Cup rozgrywany w terminie ligowym. Arsenal po raz kolejny podejmuje na Emirates swojego pucharowego rywala. Tym razem przeciwnikiem Kanonierów był mocny Everton.
Mecz ten rozpoczął się od zdecydowanych ataków Londyńczyków. Widać było, że ostatni słaby mecz ze Stoke niekorzystnie wpłynął podopiecznych Wengera. Na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać. Już w 7 minucie spotkania gola strzelił Özil, który rajdem lewą stroną boiska nie dał szans Hiszpańskiemu bramkarzowi.
Chwilę później świetną sytuację miał Yaya Sanogo, lecz niestety piłka nie wpadła do siatki. Akcje swoje marnowali również Oxlade-Chamberlain, Cazorla i Özil. Po dośrodkowaniu Sagny, bramkarz rywala popełnił poważny błąd, a piłka wyładowała na poprzeczce bramki The Toffes.
W 33 minucie wyprowadzony kontratak Evertonu wykorzystał Lukaku, który po podaniu Mirallasa wpakował piłkę do pustej bramki.
Druga połowa rozpoczęła się raczej spokojnie. Obie ekipy postanowiły przeważyć w środku pola nim pokuszą się na zmasowany atak na bramkę rywala. Po wymienieniu kilka akcji, w 69 minucie w polu karnym faulowany został Oxlade-Chamberlain. Do piłki podszedł Arteta i pewnym uderzeniem pokonał Roblesa, lecz sędzia nakazał powtórzyć jedenastkę. Hiszpan jednak bez oznak presji podszedł do piłki po raz drugi i ponownie pokonał swojego rodaka.
Gracze Evertonu nie byli w stanie odpowiedzieć na bramkę Artety. Gdy na boisku znalazł się Giroud pokonał on dobijając rywala dwukrotnie. W odstępie 3 minut, a dokładniej w 83 i 86 minucie spotkania pokonał bramkarza The Toffes, po asystach Sagny i Özila.
Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla gospodarzy i tym samym zakwalifikowali się oni do półfinału The FA Cup.