(22' Cazorla, 43' Ramsey, 62' Giroud)

Składy:
ManCity: Caballero - Clichy, Boyata, Nastasic, Kolarov (75' Richards) - Navas (83' Sinclair), Fernando, Y. Toure (60' Zuculini), Nasri (46' D. Silva) - Jovetic, Dzeko (60' Milner).
Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Koscielny (46' Monreal), Chambers, Gibbs - Arteta, Wilshere (67' Flamini), Ramsey (83' Campbell) - Alexis (46' Oxlade-Chamberlain), Cazorla (70' Rosicky) - Sanogo (46' Giroud).

Fantastyczny mecz w wykonaniu Arsenalu. Już od samego początku widać było, że obu ekipom zależało na triumfie i zdobyciu pierwszego tytułu w nowym sezonie. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie.
Jako pierwsi do głosu doszli zawodnicy z Manchesteru. Strzał Nasriego został jednak zablokowany. Odpowiedź ze strony Arsenalu była jak pierwszy knockdown. Zgraną akcją popisali się zawodnicy w środku pola, którzy wyłożyli piłkę Cazorli, a ten oddając zwód minął rywala i z linii pola karnego pewnie pokonał bramkarza mistrza Anglii.
Chwilę po pierwszej bramce Arsenal mógł już prowadzić dwiema. Świetne zagranie Cazorli nie wykorzystał Sanogo, który nie zdołał ostatecznie minąć Caballero. Kanonierzy całkowicie panowali na boisku, udokumentowując to posiadaniem piłki na poziomie 60%. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy wynik został podwyższony. Zagranie od Alexisa doszło do Sanogo, który będąc w polu karnym zastawił się, a następnie odegrał piłkę do wbiegającego Ramsey'a. Ten mijając rywali wpakował piłkę do siatki bramkarza City.
Arsenal mógł rozstrzygnąć losy tego meczu tuż przed gwizdkiem, lecz sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Alexis.
W drugiej połowie widać było, że Manchester City chce odrobić straty i zgarnąć trofeum. Zaczęli napierać do ataku, lecz najbliżej zdobycia bramki było uderzenie, które zatrzymało się na słupku. Chwilę po tym, świetną paradą popisał Szczęsny i dzięki temu Arsenal zaliczył "zero z tyłu". Rywala na 3:0 dobił Giroud, który fenomenalnym strzałem z dystansu pokonał bezradnego bramkarza rywali. Prowadząc 3:0 Arsenal nie mógł sobie pozwolić na stratę choćby jednej bramki. Tak też się stało.
Obrona grała pewnie i dokładnie, a atak skutecznie. Arsenal pokonuje pewnie mistrza Anglii i zdobywa pierwsze trofeum w tym sezonie - Tarczę Wspólnoty (FA Community Shield) !