czwartek, 10 lipca 2014

Znamy już finalistów mundialu w Brazylii !

Brazylia 1 : 7 Niemcy
91' Oscar - 11' Müller, 23' Klose, 25', 26' Kroos, 29' Khedira, 69', 79' Schürrle
W pierwszym meczu półfinałowy drabinka zestawiła ze sobą ekipy gospodarzy - Brazylię oraz Niemców. Mecz ten zdecydowanie przejdzie do historii i to pod wieloma względami. Zanim zegar odliczył 30 minut tego spotkania, Niemcy prowadzili z Brazylią aż 5:0 ! Ale to nie koniec, bo po zmianie stron Niemcy dobili gospodarzy strzelając kolejne dwie bramki. Pod koniec spotkania bramkę na otarcie łez strzelił Oscar, lecz nie znaczyła ona nic, ponieważ na tablicy widniał wynik - 7:1. Brazylijczycy nigdy nie stracili jeszcze tyle bramek. Nie dość, że są gospodarzami tego turnieju to zostali z niego wyrzuceni i to dosyć boleśnie. Co prawda tym razem katem nie był ani Urugwaj, ani Argentyna lecz reprezentacja Niemiec. Drużyna z Europy, która zameldowała się w finale grała kapitalny mecz. Każdy z zawodników był niesamowity, a bohater został Toni Kroos, który zdobył w tym meczu dwie bramki w odstępie dwóch minut. Brazylia może pocieszyć się jedynie meczem o trzecie miejsce...

Składy:
Brazylia: J. Cesar, Marcelo, D. Luiz, Dante, Maicon, Fernandinho (46' Paulinho), L. Gustavo, Oscar, Fred (70' Wilian), Bernard, Hulk (46' Ramires).
Niemcy: M. Neuer, Lahm, Hummels (46' Mertesacker), Hoewedes, Boateng, Schweinsteiger, Kroos, Ozil, Khedira (77' Draxler), Müller , Klose (58' Schürrle ).

Argentyna 0 : 0 Holandia
karne 4:2
Messi, Garay, Aguero, Maxi Rodriguez - Vlaar, Robben, Sneijder, Kuyt
Drugi mecz półfinałowy nie zachwycił. Nie wiele było sytuacji podbramkowych, a jak już były to były one nie skuteczne. Argentyna, która jest dla mnie wielkim rozczarowaniem i gra najnudniejszą piłkę utrzymała remis do końca regulaminowego czasu gry. Dogrywki również nie przyniosły rozstrzygnięcia, a dopiero rzuty karne. Argentyńczycy wykonywali je wzorowo, a Holendrzy dwukrotnie spudłowali. Najpierw Vlaar, a później Sneijder. Tym o to sposobem drużyna z Ameryki Południowej zajęła miejsce w wielkim finale i zmierzy się z Niemcami. Holendrzy natomiast staną do gry z Brazylią, a stawką będzie 3 miejsce.

Składy:
Argentyna: Romero, Zabaleta, Rojo, Demichelis, Garay, Biglia, E. Perez (81' Palacio), Mascherano, Higuain (81' Aguero), Lavezzi (100' Maxi Rodriguez), Messi.
Holandia: Cillesssen, de Vrij, Blind, Indi (46' Janmaat), Vlaar, Sneijder, Vijnaldum, de Jong (61' Clasie), Kuyt, Van Persie (96' Huntelaar), Robben.