Rewanż za ostatnią porażkę i awans do ćwierćfinału

(17' Oxlade-Chamberlain, 47' Podolski - 59' Gerrard (k))

Składy:
Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Oxlade-Chamberlain (75' Gibbs), Özil, Podolski (69' Cazorla) - Sanogo (88' Giroud).
Liverpool: Jones - Flanagan, Skrtel, Agger, Cissokho (62' Henderson) - Gerrard, Allen - Coutinho, Suarez, Sterling - Sturridge.

Starcie z Liverpoolem nr 2. Tym razem mecz o ćwierćfinał na Emirates. Od początku dużo akcji z obu stron, spotkanie zapowiadało się niezwykle emocjonująco. W 17 minucie otworzył nam się wynik tej rywalizacji. Dośrodkowanie Ozila ładnie przyjął na klatkę piersiową Sanogo i uderzył na bramkę Liverpoolu, piłka jednak została zblokowana i wpadła tuż przed wbiegającego na nią Oxlade'a-Chamberlain'a, który pewnym strzałem pokonuje gości.
W pierwszej połowie obejrzeliśmy aż 5 żółtych kartek, 3 z nich obejrzeli zawodnicy The Reds, a dwie Kanonierzy (Monreal, Flamini).
Początek drugiej połowy zaczął się idealnie. Prawą stronę boiska świetny m rajdem popisał się zdobywca pierwszej bramki, który zgrał piłkę na wbiegającego w pole karne Podolskiego, który nie daje szans Jones'owi. Arsenal prowadzi już 2:0.
Kilkanaście minut później Podolski lekko trąca Suareza, który dzięki niebagatelnym sztuczkom aktorskim upada w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienia kapitan The Reds - Gerrard.
Wynik ten nie zmienił się już do końca spotkania.
Warty pochwalenia jest na pewno Łukasz Fabiański, który bronił w tym spotkaniu kapitalnie, wyciągnął kilka razy swoją drużynę z opresji. Świetne zawody w wykonaniu Podolskiego i Ozila, Sanogo spisał się całkiem nieźle. Bohaterem meczu z asystą i bramką na koncie bezapelacyjnie został Oxlade-Chamberlain.
Tym zwycięstwem Arsenal przypieczętowuje swój awans do ćwierćfinału, gdzie w walce o półfinał stoczą bój, również z rywalem z Liverpoolu - Evertonem.