(89' Alexis)

Składy:
Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey, Cazorla - Oxlade-Chamberlain (65' Giroud), Alexis, Welbeck (80' Podolski).
Southampton: Forster - Clyne, Fonte, Alderweireld, Bertrand - Wanyama, Cork (28' Yoshida), Davis - Tadić (62' Mane), Long (80' Mayuka), Pellè.

14 Kolejka BPL rozgrywana była wyjątkowo we wtorek i środa. Spotkanie Arsenalu przypadło na środowy wieczór. Rywalem świetnie spisujące się Southampton. Wszyscy spodziewali się ciężkiego meczu i taki rzeczywiście on był.
Arsenal grał ofensywnie, stwarzał sobie świetne okazje do zdobycia bramki lecz twierdza Świętych była nie do ruszenia. Kapitalnymi interwencjami popisywał się Forster. To, co wyprawiał na linii bramkowej było niesamowite. Gdyby nie on wynik mógł być znacznie wyższy niż tylko 1:0. Jedyna i decydująca bramka padła pod koniec spotkania. W 89 minucie po jednej ze zmasowanych ataków podanie Ramseya wykorzystał Alexis i wpakował piłkę do siatki rywala w możliwie prosty sposób. W końcu Forster skapitulował. Na wiele ciepłych słów zasługuje duet ofensywny - Welbeck i Giroud. Ten pierwszy grał od pierwszych minut i miał kilka wybornych okazji. Francuz natomiast odkąd wszedł na plac gry pokazał, że jego forma po odniesionej kontuzji niesamowicie poszybowała w górę. To dobrze świadczy przed zbliżającymi się meczami.