(15', 58' Giroud, 54', 88' Santi Cazorla - 63' Pérez)

Składy:
Arsenal: Szczęsny - Bellerín, Debuchy, Mertesacker, Gibbs - Flamini, Cazorla, Oxlade-Chamberlain (90' Maitland-Niles) - Alexis (87' Coquelin), Giroud (73' Podolski), Welbeck.
Newcastle: Alnwick - Janmaat, Williamson, Coloccini, Dummett - Tiote, Colback - Ameobi (56' Cabella), Ayoze (82' Armstrong), Gouffran - Cisse (56' Riviere).

Przed meczem było nieco obaw. Newcastle ostatnio jest na fali wznoszącej, a w poprzedniej kolejce pokonali liderującą Chelsea. Nie mniej jednak ostatnie mecze pomiędzy obiema ekipami były niesamowicie emocjonujące - kanonada 7:3 dla Arsenalu, czy remis 4:4, przy czym to Arsenal prowadził czteroma bramkami by później stracić cztery bramki... No ale wracając do tego spotkania, to Arsenal pewnie, po naprawdę świetnym meczu pokazał kto rządził tym meczem.
Wygrana 4:1 mówi sama za siebie, choć wynik mógł być znacznie wyższy - poprzeczka Mertesackera czy nieuznany, prawidłowo strzelony gol przez Welbecka.
Już w 15 minucie spotkania wynik meczu otworzył Giroud, który poszybował wysoko i strzelił bramkę głową po dośrodkowaniu Alexisa.
Reszta bramek padła w drugiej odsłonie meczu. W 54 minucie świetnym rajdem popisał się Santi Cazorla, który tworząc londyńską tikitakę zdobył swoją pierwszą bramkę z akcji w BPL w tym sezonie. Niespełna cztery minuty później, swoją drugą bramkę zdobył Giroud. Francuz, który obecnie jest w bardzo wysokiej formie udokumentował swoją pozycję na boisku po raz drugi, zdobywając bardzo ładną bramkę, zewnętrzną częścią stopy. Kropkę nad i postawił Cazorla. Hiszpan, który obchodził tego dnia swoje trzydzieste urodziny zdobył swoją drugą bramkę. Wykorzystał rzut karny po faulu na Welbecku w pięknym stylu - zmylił bramkarza i podciął piłkę, która wirowała i wpadła do bramki.
Newcastle tylko raz odpowiedziało bramką po uderzeniu głową przez Péreza. Świetny występ całej drużyny. Debuchy na nowej pozycji środkowego obrońcy, niezwykle skuteczny Giroud, kręcący obrońcami Alexis czy choćby Cazorla to tylko pierwsze z brzegu przykłady świetnych występów w tym spotkaniu. Na wielkie uznanie zasługuje również Bellerín. Hiszpan według mnie rozegrał swój najlepszy mecz w seniorskiej drużynie Arsenalu.