niedziela, 1 lutego 2015

Polacy zdobywają brąz na MŚ w Katarze !

Tuż przed chwilą skończył się mecz Arsenalu, lecz w tym samym czasie reprezentacja Polski w piłce ręcznej rozgrywała swój ostatni mecz na Mistrzostwach Świata w Katarze, mecz o brązowy medal !
Ich rywalem była reprezentacja Hiszpanii, a cały mecz to była wymiana - bramka za bramkę. Regulaminowy czas gry, a na tablicy widniał wynik 24:24.
Zarządzono dogrywkę 2x po 5 minut, a jej końcowy rezultat to 29:28 dla Polski !!!
Polacy zdobyli brązowy medal MŚ, a najlepszym zawodnikiem tego meczu został Michał Szyba.

Polacy w drodze do tego meczu grali w grupie z Niemcami (porażka 26:29), z Argentyną (wygrana 24:23), z Rosją (wygrana 26:25), z Arabią Saudyjską (wygrana 32:13) oraz z Danią (porażka 27:31). Po tych wynikach zajęliśmy trzecie miejsce w grupie, które i tak dało nam awans. W kolejnej rundzie trafiliśmy na Szwecję (wygrana 24:20) i przeszliśmy do ćwierćfinału, gdzie naszym rywalem została Chorwacja (wygrana 24:22). Po tym zakwalifikowaliśmy się do strefy medalowej. W półfinale przegraliśmy niestety z gospodarzami turnieju - Katarem 29:31. Udało nam się jednak ugrać w meczu o brąz Hiszpanów.
W wielkim finale lepsi okazali się gracze...