Mecz test przed finałem pucharu Anglii zdany na piątkę

(31' Ramsey, 45', 54' Podolski)

Składy:
Arsenal: Szczęsny – Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil (61' Flamini), Podolski (84' Sanogo) - Giroud (73' Oxlade-Chamberlain).
Hull City: Harper - Rosenior, Davies, Chester, Elmohamady - Boyd (84' Koren), Huddlestone, Livermore, Meyler - Jelavić (69' Quinn), Long (45' Fryatt).

Świąteczny mecz na wyjeździe z całkiem dobrze spisującym się Hull City był również próbą generalną przed finałem puchar Anglii, który 17 maja rozgrywany będzie pomiędzy obiema drużynami.
Na początku spotkania zdecydowanie naciskały Tygrysy. Kilka dobrych akcji, w których pewnymi interwencjami popisał polski bramkarz. Zawodnicy Hull pokazali również ostrą grę, w wyniku czego zęba stracił Arteta.
W 31 minucie spotkania świetną akcją popisali się Kanonierzy. Piłka rozgrywana między Cazorlą i Özilem ostatecznie trafiła pod nogi Ramseya, który technicznym strzałem zdobył pierwszą bramkę tego meczu.
Tuż przed końcem meczu, wynik gości został podwyższony. Arteta skutecznie, bez faulu odebrał piłkę rywalowi i zainicjował tym samym kontratak. Podanie Giroud do Ramseya, który w genialny sposób odegrał piłkę klatką piersiową do Podolskiego, który efektywny sposób strzelił bramkę do szatni.
Druga połowa to już dominacja Kanonierów. Tygrysy nie stwarzali żadnych, groźnych sytuacji. Arsenal, a dokładnie Podolski zamknął wynik meczu w 54 minucie, oddając mocny strzał na bramkę Harpera. Do końca spotkania wynik mógł być wyższy za sprawą Giroud. Francuz, który wywarł presję na bramkarzu rywala, zmuszając go do błędu oddał ostatecznie strzał, lecz piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki.
Arsenal pewnie i bez kłopotów wygrywa 3 : 0 i jest to bardzo dobry prognostyk przed finałem The FA Cup.