McArthur - Cazorla

Składy:
Wigan Athletic: Carson - Perch, Boyce, Ramis, Crainey - McArthur, McEachran (64' Collison) - McManaman (68' Powell), Beausejour, J. Gomez - Fortune.
Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Monreal (63' Gibbs) - Arteta, Ramsey (112' Kallstrom) - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski (68' Giroud) - Sanogo.

Mecz rozpoczęty dokładnie 7 minut później, niż początkowo miał się zacząć. Opóźnienie oczywiście umyślne, po to by upamiętnić zmarłych kibiców Liverpoolu sprzed 25 lat.
Pierwsza połowa półfinałowego meczu dosyć chaotyczna. Arsenal zdecydowanie za mało podań do przodu. Nie potrzebnie dogrywana piłka do tyłu i oczekiwanie na rozwój sytuacji. Przeprowadzonych zostało kilka sytuacji lecz żadna z nich nie zamieniła się na bramkę. Aktywny był Oxlade-Chamberlain oraz Yaya Sanogo.
Wigan widać, że nie boi się Kanonierów. W świetnej dyspozycji bramkarz - Carson, który kilkukrotnie uratował swoją drużynę. Pierwsza część gry z rezultatem bezbramkowym.
Druga połowa dosyć żywsza lecz nadal gra Arsenalu wyglądała bardzo słabo. Zawodził przede wszystkim Arteta, który nie otwierał sytuacji, nie wypuszczał podań do przodu. Skuteczność zawodników również była godna pożałowania. W 63 minucie niefortunnie w polu karnym interweniował Mertesacker, który podciął rywala, a sędzia po krótkim zawahaniu odgwizdał rzut karny. Karnego na bramkę zamienił J. Gomez.
Gdy sytuacja Kanonierów zaczęła wyglądać bardzo źle, a kolejne szanse były marnowane seryjnie, winowajca przy pierwszej bramce wyrównał stan spotkania. W 81 minucie, po uderzeniu w słupek, dobitce Gibbsa, w końcu piłkę do siatki wpakował Mertesacker dając tym samym iskierkę nadziei. Mecz w regulaminowym czasie się nie zmienił, więc pora na dogrywki.
Dwie części dogrywki, każda po 15 minut nie zmieniły wyniku. Co prawda swoje szanse miały obie ekipy lecz żadna nie postawiła "kropki na i".
W takim wypadku o awansie do finały przesądziły rzuty karne.
Losowanie stron nie odbyło się po myśli Arsenalu, ponieważ bramka, na którą miały zostać oddawane strzały była tuż przed trybuną kibiców Wigan.

0 : 0 Jako pierwszy do piłki podszedł zawodnik Wigan - G. Caldwell lecz jego strzał wybronił Fabiański.
0 : 1 Jako pierwszy w szeregach Arsenalu do strzały podszedł Arteta i pokonał on pewnym, technicznym strzałem Carsona.
0 : 1 Drugim "egzekutorem" Wigan miał być Collison, lecz jego strzał wyciągnął fenomenalny Fabiański.
0 : 2 Kallstrom podwyższył wynik i dał Kanonierom większą szansę na awans.
1 : 2 Bausejour został pierwszym zawodnikiem, który zdobył bramkę dla Wigan oddając świetny mocny strzał tuż pod poprzeczkę bramki.
1 : 3 Jako trzeci w szeregu Arsenalu do piłki podszedł Giroud i nie dał on szans angielskiemu golkiperowi.
2 : 3 McArthur podtrzymuje nadzieję Wigan na końcowe zwycięstwo zdobywając drugą bramkę...
2 : 4 ... nadzieje te rozwiewa Santi Cazorla, który pewnie pokonuje rywala i daje Arsenalowi awans do finału FA Cup.