środa, 5 kwietnia 2017

Dragon Ball Super - odcinek 084

Son Goku the Recruiter Invites Krillin and No. 18

Data premiery: 02.04.2017
Streszczenie:
Son Goku postanawia zrekrutować drużynę do zbliżającego się Turnieju Mocy. W tym celu wraz ze swoim najstarszym synem udają się do Krilana. Zastają go podczas jego służby w policji, która okazuje się być ciężką pracą. 

Cała trójka udaje się do domu stróża prawa. Tam informują go o zbliżającym się turnieju oraz fakcie, iż widzą go w szeregach swojej drużyny. Regulamin wydaje się być korzystny dla doświadczonego wojownika, lecz nie jest on do końca pewny czy sprosta oczekiwaniom. W rozmowę wtrąca się jego żona, która namawia go na wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu. Po chwili sama otrzymuje propozycję udziału lecz kategorycznie odmawia. Nie chcę pracować za darmo, choć wydaje się bohaterom mocno zależeć na jej udziału. Ten fakt dziwi ją, ponieważ uważa ona, że to jedynie konkurs, który ma wyłonić najsilniejszego wojownika. Son Goku nie może jej powiedzieć, iż od tego turnieju zależeć będą losy całego wszechświata więc kłamie, iż dla każdego uczestnika zwycięskiego wszechświata przyznana zostanie nagroda po 10 milionów Zeni. Ta wiadomość sprawia, iż osiemnastka zmienia zdanie i postanawia wziąć udział w turnieju. 

To cieszy Son Goku, który wie, iż dysponuje ona całkiem dużym potencjałem energii i będzie ważną postacią w ich drużynie. Zaangażowanie we wszystko #18 sprawia, iż Krilan momentalnie zgadza się na przedstawioną mu wcześniej propozycję. 

Son Gohan prosi Krilana o sparing, by obaj mogli sprawdzić się przed zbliżającym Turniejem Mocy. W tym celu obierają sobie za pole bitwy ciężko dostępne nadmorskie klify, które odwzorowują w jakimś stopniu wymagający punkt regulaminu, jakim jest nie wypadnięcie z maty. Saiyanin chce dobrze poznać moc swoich przyjaciół by móc opracować jakąś strategię. 

W oddali całemu treningowi przyglądają się #18 i Son Goku. Blondynka jest zaniepokojona całym zajściem i uważa, że może to być jakiś podstęp. Postawa gości jest dosyć poważna jak na zwykły turniej. 

Po chwili dochodzi do konfrontacji. Krilan rzuca się z atakiem na swojego przyjaciela. Gohan z łatwością odpiera jego ataki, a następnie przechodzi do kontrataku. Krilan niespodziewanie unika ataku i zaskakuje swojego przeciwnika używając technikę Taiyo-ken. Nie jest to jedna ta sama wersja ataku dobrze znana naszym bohaterom. Niezwykle doświadczony wojownik znacznie ją udoskonalił. Gohan zostaje oślepiony, co daje większe pole manewru dla jego rywala, który wymierza mu kilka ciosów i spycha go na samą taflą wody, a ta po chwili podmywa mu twarz. Pojedynek zostaje zakończony, a zwycięzcą zostaje przyjaciel Son Goku. 

Son Goku jest podekscytowany widząc w akcji swojego dawnego rywala. Uświadamia sobie, że do zwycięstwa w Turnieju nie potrzeba będzie jedynie wielkiej mocy ale i także doświadczenia. Bohater prosi przyjaciela o sparing. W tym celu wszyscy udają się do miasta, a dokładniej na dach jednego z budynków Satana. Widzowie są zaniepokojeni tym pojedynkiem, ponieważ różnica mocy jaką dysponują wojownicy jest niesamowicie wielka. 

Po chwili obaj wspominają stare dzieje, gdy wspólnie brali udział w turniejach sztuk walki i mierzyli się wspólnie na arenie. Zaraz po tym dochodzi do walki. Krilan ponownie zaskakuje wystrzeliwując w stronę kolegi kilka dysków świetlnych, a następnie wystrzeliwuje serię pocisków. W międzyczasie obaj wymieniają się ciosami. Goku szybko poznaje strategia przyjaciela, który chce go wyrzucić z ringu. Nie daje mu się i przybiera formę SSJ. Po chwili jednak o mały włos, a nie przegrałby on walki. Okazuje się, że podczas konfrontacji Krilan zdołał wyciąć element podłoża, na którym postawił nogi Saiyanin. W porę się on jednak zorientował i uratował się przed wypadnięciem z pola walki.
Son Goku postanawia pójść na całość i przybiera formę SSJ Blue. Moc, którą emanuje wywiera na Krilanie ogromne wrażenie. Pomimo, iż widział ją niejednokrotnie, to jednak po raz pierwszy staje na przeciw boskiej mocy. Chwilę później obaj kumulują energię i wystrzeliwują w swoje strony kamehameha. Fala uderzeniowa Goku wydaje się być znacznie potężniejsza, lecz mimo to Krilan się nie poddaje. Nagle do akcji wkracza #18 i odbija falę Saiyanina. Krilan pada na ziemię i jest znacznie wyczerpany tym starciem. Jego żona uświadamia mu, że oboje stawią czoła przeciwnikowi, bo przecież na to pozwala regulamin zbliżającego się turnieju. Son Goku widząc, co się wydarzyło postanawia zakończyć tą walkę. Okazuje się to być dla niego ważną lekcją. Dopiero teraz uświadamia sobie jak wielką rolę odegrają sojusze i wspólne ataki. 

Po zakończonej walce Son Goku pyta Osiemnastkę o miejsce, gdzie znajduje się jej brat. Niegdyś był on jeszcze silniejszy od niej i robił niesamowite wrażenie na drużynie Z. Chce on zaangażować we wszystko również i jego. Nie ma ona jednak dokładnych informacji na temat miejsca jego pobytu. Wie jedynie, iż jego praca polega na ochronie środowiska. By go odnaleźć Son Goku postanawia udać się do Dendego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz